Одум, Юджин
Юджин Одум

Роки життя: 17.09.1913 - 10.08.2002

Місце народження: Ньюпорт, Нью-Гемпшир, США

Країна: США

Наукова сфера: математика, екологія, системна екологія, натурфілософія

Місце роботи: Університет Джорджії

Місце навчання: Університет штату Іллінойс (ступінь Ph.D.)

Відомий за: новаторську концепцію екосистеми

Юджин Одум (англ. Eugene Pleasants Odum) був американським вченим, відомим за свою новаторську роботу над екосистемною екологією. Він написав перший підручник з екології: Основи екології.

У 1940-х і 1950-х роках, "екологія" ще не була галуззю дослідження, яка була визначена як окрема дисципліна. Навіть професійні біологи, на думку Одума, як правило не отримували належної освіти про те, як екологічні системи Землі взаємодіють одна з одною. Одум відзначив важливість екології як дисципліни, що повинна бути фундаментальним аспектом підготовки біолога.

До Одума, екологія конкретних організмів і середовищ вивчалась в більш обмеженому масштабі в рамках окремих розділів біології. Багато вчених сумнівалися, що це може вивчатись у великому масштабі, або, в рамках окремої дисципліні. Одум написав підручник з екології разом зі своїм братом, Говардом, аспірантом Єльського університету. Книга братів Одум (вперше видана у 1953 році), Основи екології, була єдиним підручником у галузі протягом десяти років. Серед іншого, брати досліджували, як одна природна система може взаємодіяти з іншими. Їхня книга з тих пір була виправлена і доповнена.


За матеріалами вільної енциклопедії Вікіпедії


 

Корисні поради

9.png

Цікаві виставки

Опитування

На Вашу думку, на що у побуті витрачається найбільше електроенергії?
 

Помітили помилку?

Виділіть текст із помилкою та натисніть ctrl+enter

Система Orphus